Aracınızla Yolda Kalmanız Durumunda Yapılması Gerekenler

Aracınızla Yolda Kalmanız Durumunda Yapılması Gerekenler

Erzincan Çekici Hemen Arayın!

Hemen Arayın – 0 530 797 30 24

Aracınızla yolda kalmanız herhangi bir zamanda gerçekleşebilir. Bu durumda panik yapmak yerine, düşünerek hareket etmelisiniz. Acil durum çantanızda bulunan araç arızaları için gerekli araçları kullanarak, kendinizin halledebileceği sorunları çözmeye çalışın. Ancak kendinizin çözemediği sorunlar için yardım almanız gerekebilir. İşte aracınızla yolda kalmanız durumunda yapmanız gerekenler:

Acil Durum Çantasını Kontrol Edin

Aracınızda bulunan acil durum çantasını kontrol edin ve içinde bulunan araç arızaları için gerekli araçları kullanarak sorunu halledebileceğinizden emin olun.

Yedek Lastiği Kullanın

Eğer lastik patlaması veya benzeri bir sorun varsa, yedek lastiğinizi kullanın. Eğer yedek lastiğiniz yoksa, bir lastik tamircisine veya çekici hizmetine başvurun.

Akü Yardımı Alın

Aracınızın aküsü ölmüşse, başka bir araçtan yardım almak için kablolama yapın. Kablolama yapabilecek durumda değilseniz, çekici hizmeti çağırın.

Yakıt Seviyesini Kontrol Edin

Eğer aracınızın motoru çalışmıyorsa, yakıt seviyesini kontrol edin ve gerekliyse yakıt ikmali yapın.

Erzincan Çekici ‘den Yardım İsteyin

Eğer aracınızı kendiniz tamir etmeye çalışıyorsanız, güvenlik önlemlerini alın ve mümkünse bir arkadaşınızın yardımını isteyin. Kendinizin çözemeyeceği sorunlar için de profesyonel yardım alabilirsiniz.

Sigorta Şirketinizi Arayın

Yolda kalmanızın nedeniyle ilgili bir kaydı tutun ve sigorta şirketinizi arayın. Sigorta şirketiniz size gereken yardımı sağlayacaktır.

Aracınızla yolda kalmanız durumunda yapmanız gerekenler yukarıda sıralanmıştır. Bu önlemleri alarak, yolda kalmanız durumunda kendinize ve çevrenize zarar vermeden sorunu çözebilirsiniz.